Holte tilbyr fri bruk av programvarer under hele studietiden
Holte tilbyr fri bruk av programvarer under hele studietiden. Det betyr at Holte gir bort programvare for flere hundre millioner kroner årlig, til fagskoler og yrkesskoler. Dette inkluderer tusenvis av lisenser i SmartKalk og HoltePortalen. Nå inkluderer vi JobOffice også, både til VVS og EL.
Stor interesse for fri bruk av programvarer under studietiden
Det er ingen tvil om at Norge har et enormt behov for kvalifisert fagpersonell til byggebransjen. Innen 2025 skal 30 000 nye stillinger fylles. Det er derfor bruk for mange dyktige mennesker. Folk som kan være med å gjøre en teknisk, økonomisk og sikker gjennomføring av både mindre og større prosjekter.
Det er svært stor interesse for gratis programvare fra Holte både blant studenter og lærere, og vi får veldig gode tilbakemeldinger fra skolene som bruker programmene.


Vi skal skape yrkesstolthet
Vi i Holte tror at det å skape større anerkjennelse og stolthet rundt håndverkeryrkene vil kunne bidra til at flere søker seg til byggebransjen. Det er et felles ansvar alle vi som opererer i denne næringen har. Kanskje studentene synes det blir mer spennende med digitale løsninger og papirløse byggeplasser? Ved å bidra til at norske fagskoler og utdanningsinstitusjoner får gratis programvare, installasjon og opplæring, er vi med og tar en viktig del av samfunnsansvaret. Det er et viktig skritt på veien!
Relatert
TN Varmeteknikk vokser – med JobOffice fra Holte
Det er fem år siden Thomas Nilsen etablerte TN Varmeteknikk i Askim. Bedriften har vokst til 15 ansatte, og de har travle dager. BIM-tekniker og prosjektleder Jenny Sørenssen ble ansatt for halvannet år siden, og bruker JobOffice fra Holte daglig. – Jeg har veldig god nytte av programvaren, sier hun.
Hotell i særklasse? LS Entreprenør tar saken!
LS Entreprenør i Søgne har spesialisert seg både på rehabilitering av fredete bygninger og på å renovere og bygge ut hoteller. De har flere prosjekter som er en kombinasjon av disse. Amerikalinjen i Oslo er et strålende eksempel. Men akkurat nå er det ærverdige Holmenkollen Scandic Park som snart skal fremstå i nye fjær med historisk sus. Holte er stolte over å få være med!